(VIDEO) U RAŠLJE S 30 METARA, remek-djelom iz slobodnjaka riješio divlji grčki derbi

Piše D  /  25.09.2017., 03:09h

Prvo je na gostovanju kod Rijeke u prvom kolu skupine Europa Lige majstorski zabio preko živog zida u Prskalov desni kut za pobjedu AEK-a 2:1.

Sinoć, u velikom atenskom i grčkom derbiju AEK je dočekao aktualnog prvaka Olympiacosa i sve do 62. minute gubio 0:2. Ali, Lazaros, kako mu zbog predugog prezimena piše na dresu, tada smanjuje na 1:2.

Deset minuta prije kraja Christodoulopoulos izvodi slobodnjak. Nakon kratkog zaleta, s 30 metara desnicom loptu snažno šalje prema golu, a projektil završava u gornjem lijevom kutu golmana Kapinosa. Prekrasan gol, svakako jedan od naljepših ove godine, za 2:2, kako javlja Index.hr

Lazaros je tako s dva gola vratio AEK u meč, a na samom kraju Mantalos zabija za čudesan preokret domaćih i pobjedu 3:2 u derbiju "grčkog stila", obilježenom grubostima na terenu (osam žutih i dva crvena kartona) i tribinama, jer na utakmici je bačen suzavac.

Zahvaljujući majstoru za slobodnjake, AEK je slavio u dvoboju Rijekinih grčkih suparnika i zauzeo prvo mjesto na tablici, zbog čega je Olympiacos smijenio trenera Besnika Hasija.

25. travanj 2024 09:37