VIDEO Rock ‘n‘ roll Liverpoola razbio City na Anfieldu

Piše Toni Raspudić  /  04.04.2018., 11:04h

Izrazito napadačku formaciju postavio je Jurgen Klopp za večerašnji susret. Firminho, Salah, Mane i Chamberlain našli su se u početnom sastavu.

I u takvom rock ‘n‘ roll nogometu Liverpoola, City nije imao odgovora. U 12. minuti Redsi dolaze do vodstva preko koga drugog nego fantastičnog Mohameda Salaha, kojem Firminho gura loptu, a Egipćanin je neumoljivo zakucava u mrežu.

Mora se priznati kako je pogotku prethodila sumnjiva situacija, jer čini se kako je Salah u začetku akcije bio u zaleđu.

Imali su ‘Građani‘ posjed lopte, ali što im to znači kada je Liverpool stvarao prilike i zabijao.

Anfield je ponovno proključao u 21. minuti kada Oxlade- Chamberlain projektilom s dvadeset i nešto metara još jednom matira Edersona.

Točku na ‘i‘ fantastične partije Redsa u prvom poluvremenu stavlja Sadio Mane golom u 31. minuti. Salah je ubacio, a Senegalac nebeskim skokom poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Liverpool se povukao, a tome je sigurno doprinijela ozljeda Salaha koji je igru morao napustiti u 53. minuti. Ušao je Wijnaldum da pomogne u sredini terena Hendersonu i Milneru.

Manchester City je krenuo na sve ili ništa. Konstantno je kazneni prostor domaćina bio pod opsadom, ali momčad Pepa Guardiole nije mogla probiti bedeme liverpoolske obrane.

Sane je imao nekoliko dobrih prilika, ali njemački krilni napadač večeras nije bio na razini kakvog smo ga gledali u Premier ligi.

Treba istaknuti kako je City igrao bez Sergia Aguera koji je ozlijeđen, a čini se kako im Argentinac ove sezone znači pola momčadi.

Zvuči nevjerojatno, ali City u ovoj utakmici nije imao šut u okvir gola. Na kraju je ostalo 3:0, velika zaliha Redsa pred gostovanje na Etihadu.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta i bio stub obrane pobjedničke momčadi.

26. travanj 2024 11:10