Slaven Bilić prvi trener u povijesti koji je dobio dva žuta kartona na jednoj utakmici

Piše D  /  24.08.2019., 04:08h

WBA je do 86. minute gubio 1:0 golom Waghorna iz penala u otvaranju utakmice, a do boda je stigao također golom iz penala četiri minute prije kraja.

Bilićev golman je pred kraj prvog poluvremena obranio još jedan penal, ali utakmicu je obilježio hrvatski trener koji je postao prvi u povijesti nogometa koji je prema novim pravilima dobio dva žuta kartona.

Prvi je dobio u 43. minuti zbog prigovora nakon što je dosuđen drugi penal za Derby poslije igranja rukom Filipa Krovinovića. Bilić je podivljao uz aut-liniju i svađao se s glavnim i četvrtim sucem te je opomenut. Konačno, nakon izjednačujućeg gola svoje momčadi Bilić se žalio sucu da je trebao dosuditi gol-aut umjesto kornera, za što je dobio drugi, isključujući žuti karton.

24. travanj 2024 16:10