Nevjerojatne greške Poljaka donijele pobjedu Senegalu

Piše D  /  19.06.2018., 07:06h

Kako će bar jedna afrička momčad upisati pobjedu u prvom kolu po grupama pobrinuo se Senegal. Lavovi su u grupi H svladali Poljake s 2:1, a Europljani su oba pogotka poklonili Senegalcima.

Nismo na početku susreta gledali posebno zanimljivu igru, obje momčadi su oprezno ušle u utakmicu i čekala se greška protivnika. Nju su prvi dočekali Senegalci u 37. minuti.

Gueye je pucao s vrha šesnaesterca, a lopta, koja je išla u naručje Szczesnyja, od Cioneka se odbija, mijenja smjer i vara vratara Poljske.

U finišu poluvremena Sadio Mane se našao u stopostotnoj prilici, ali očajno puca glavom.

U nastavak susreta bolje ulaze Poljaci zahvaljujući konačno probuđenom Lewandowskom. Ali, ni napadač Bayerna u nekoliko navrata nije uspio svladati N‘Diayea.

I ponovno Poljska radi veliku grešku i poklanja Senegalcima pogodak. Krychowiak je vratio dugu loptu u obranu, Szczsesny je potpuno nepotrebno istrčao na 35 metara, sve je pratio Niang, uzeo loptu i gurnuo je u prazan gol za 2:0.

Pokušavali su Poljaci u nastavku doći barem do izjednačenja, no bezidejno su izgledali u ovoj utakmici.

No, uspjeli su smanjiti iz prekida. Krychowiak zabija krasan gol glavom u 86. minuti nakon ubačaja Grosickog iz slobodnog udarca.

Na kraju je završilo 2:1 za Senegal, koji je na vrhu grupe H s Japanom koji je istim rezultatom pobijedio Kolumbiju.