Monfils i treći put bolji od Čilića, Škugor bez četvrtfinala u Delray Beachu

Piše D  /  23.02.2018., 10:02h

Najbolji hrvatski tenisač i treći igrač svijeta Čilić u Rio de Janeiru je ostao bez plasmana među osam najboljih. Nakon što je njegov dvoboj protiv Gaela Monfilsa u srijedu prekinula kiša pri rezultatu 7:7 u tie-breaku drugog seta, a Francuz je dobio prvi set sa 6:3, u nastavku su odigrana samo četiri poena dovoljna Monfilsu za dobivanje drugog seta sa 7:6 (8) i plasman u četvrtfinale, prenosi HRT.

Bio je to njihov treći međusobni ogled i treća pobjeda francuskog tenisača, trenutačno 39. na ATP ljestvici. Monfils je Čilića u Riju svladao i 2016. na Olimpijskim igrama, a bolji je bio i 2009. u četvrtfinalu Masters 1000 turnira u Parizu.

Za razliku od Čilića, uspješan dan u Riju imao je Nikola Mektić u paru s Alexanderom Peyom. Hrvatsko-austrijski par plasirao se u polufinale svladavši argentinsku kombinaciju Guida Pellu i Diega Schwartzmana sa 7:5, 6:3. Bez izgubljenog seta Mektić i Peya izbacili su u prvom kolu i treće nositelje, Kolumbijce Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha 7:6 (5), 7:5.

Škugor bez četvrtfinala u Delray Beachu

Čilićev suigrač u Davis Cup reprezentaciji Franko Škugor oprostio se od nastupa na ATP turniru u Delray Beachu. Nakon što je u prvom kolu pobijedio Kazahstanca Aleksandra Bublika, hrvatskog tenisača, koji je glavni turnir izborio kroz kvalifikacije, u osmini finala porazio je Hyeon Chung iz Južne Koreje. Osmi nositelj slavio je sa 6:4, 7:6 (4) nakon sat i 54 minute igre u njihovom prvom međusobnom dvoboju.

Ranije je u 1. kolu turnira u Delray Beachu ispao Ivo Karlović, koji je Delray Beach osvojio 2015., a u finalu je igrao i 2010. Karlovića je na startu turnira porazio 20 godina mlađi Kanađanin Denis Shapovalov

24. travanj 2024 21:44