Ludnica u Engleskoj, trećeligaš izbacio Manchester City iz Kupa

Piše D  /  20.02.2018., 08:02h

City je dominirao kroz čitav susret. U jednom trenutku u prvom poluvremenu imao čak 86% posjeda, no sve prilike, ubačaji iz kuta i posjed postali su bezvrijedni u trenutku kada je Anthony Taylor posljednji put puhnuo u zviždaljku.

Teško je nabrojiti sve prilike koje je City propustio u prvom poluvremenu. Pokušavali su Agüero, Gündogan, Laporte, no nije ni domaćin ostao dužan. Ipak najvažniji trenutak u prvom poluvremenu dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Fabian Delph zaradio crveni karton zbog brutalnog starta na protivničkog igrača.

Uz dužno poštovanje Delphu, nije to puno promijenilo stanje na terenu, barem što se tiče prigoda i posjeda lopte, no igrač koji je ušao nadomjestiti isključenog Delpha, Kyle Walker bio je ključan kod odlučujućeg pogotka na utakmici. Walker je nepotrebno propustio loptu za koju je očekivao da će ju pokupiti jedan od njegovih braniča, no najbrže je do nje došao Will Grigg, te svladao Brava i poslao domaće navijače u sedmo nebo.

Pokušavao je Manchester do kraja svim silama barem izjednačiti utakmicu, no domaćin je fanatičnom obranom uspio sačuvati 1:0.

Wigan je tako opet bio crna mačka za City u FA kupu. Nakon što su upravo protiv Građana uzeli ovaj trofej 2013. godine i danas su opet bili kobni za glavnog favorita natjecanja. U četvrtfinalu će Wigan dočekati još jednog prvoligaša, Southampton.

20. travanj 2024 14:19