Liverpool razbio Arsenal, Salah briljirao

Piše D  /  24.08.2019., 08:08h

Da je u 11. minuti Aubameyang pogodio kad je lobom gađao prazan Adrianov gol, Arsenal bi vodio 1-0. Da je u 33‘ Pepe iskoristio mega-zicer, a ne pogodio istrčalog Adriana, Arsenal bi vodio 2-0.

Ali... Topnici su bili neprecizni, a na svoju žalost u obrani imaju Davida Luiza, ovoljetno ‘pojačanje‘. Pa je na kraju završilo sa 100% zasluženih: Liverpool vs Arsenal 3-1!

I sjajan je bio derbi na prepunom Anfield Roadu pred 53.298 gledatelja. Najprije je Joel Matip u 41‘ glavom nakon kornera zabio za 1-0, a onda je odlučio ‘zablistati‘ Arsenalov brazilski stoper.

David Luiz u 48‘ je dozvolio da ga Mohamed Salah pošalje po espresso u Arsenalovom šesnaestercu, a onda ga još i povukao za dres tako da se to vidjelo iz Londona. Penal, Mo Salah sam uzima lopta pa zabija za 2-0.

Nije prošlo ni deset minuta, a Salah je, shvaćajući da D. Luiz zapravo ‘igra za Liverpool‘, na 40 metara od gola Topnika opet okrenuo Brazilca koji mu se izmicao da ne dobije i drugi žuti pa se sjurio prema Brendu Lenu kojeg je svladao svojom klasičnom unutarnjom felšom, ljevicom s desne strane u desni kut. Minuta 58., rezultat 3-0 i... Bye, bye Gunners!

18. travanj 2024 00:17